En Güzel Lüks Mobilya Tasarımları

En Güzel Lüks Mobilya Tasarımları

Yaşam alanlarımızın kaliteli olması ve bizlerin düşüncesini yansıtması kesinlikle önemlidir. Ağırladığımız misafire verebileceğimiz güzel izlenimlerde bile tasarımların ciddi anlamda ön plana çıktığını unutmamalısınız. Nitekim karman çorman olan bir yaşam alanı hem sizin hem de karşı tarafından düşüncelerini baştan aşağı etkileyecektir.

Evlerimizin, ofislerimizin mobilya tasarımları ile bir adım öne taşınması fazlasıyla mümkündür. Basit tasarımlar kalitesiz bir alan oluşturmaktan öteye gitmeyecektir. Dolayısıyla düşüncelerinizi yansıtabilecek tasarımlara imza atmalısınız. Bunun için yapabileceğiniz ufak hamleler bile yeterli olacaktır. İlla binlerce lira ödeyip iç mimarlar ve dekorasyon şirketleri ile çalışmanıza gerek yok. Sadece neyi nasıl istediğinizi kafanızda oturtmanız gerekmektedir.

mutfak mobilyası
Antik klasik mutfak

Klasik Mobilyalar

Günümüzde klasik evler oldukça yaygınlaşmıştır. Tabiki klasik diye nitelendirdiğimiz evler modern evlere göre daha sade renkler ile donatılmıştır. Genel olarak baktığımız zaman kullanılan mobilyalar ve ürünler son derece iddialıdır. Buna istinaden lüks mobilya tasarımları dediğiniz zaman mutlaka klasik evleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Klasik evlerde renkler genelde altın sarısı, kahverengi, gri, beyaz ve bazı bölgelerde siyah olarak belirlenmiştir. Abartılı ve süslü görseller sürekli olarak ön plana çıkmaktadır. Derinlemesine incelediğiniz zaman mobilyalarda detaylar fazladır. İşlemeler, motifler ve kabartmalar ciddi anlamda mobilya yüzeyine uygulanmıştır. Bir nevi Osmanlı ve tarihi doku da diyebilirsiniz. Üzerinde çay ikram edeceğiniz sehpa bile ciddi bir işçilik ile oluşturulmuştur.

köşe koltuk takımı
Diana köşe takımı

Modern Mobilyalar

Lüks mobilya kategorisinde modern evlerinde olduğunu unutmamalısınız. Modern evleri genel olarak incelediğimiz de daha renkli ve daha hareketli bir ortam oluşturulmuştur. Klasik mobilyalara göre detaylar azdır. Fakat görsel olarak ciddi anlamda geliştirilmiştir. Yani basit bir renk bile mobilyanın üzerinde farklı ve çekici bir hal almıştır.

Modern mobilyaları derinlemesine incelediğimiz zaman hareketli renkleri fark edeceksiniz. Sarı, kırmızı, turuncu, yeşil gibi canlı renkler kullanılmaktadır. Mobilyalarda bir rahatlığın da söz konusu olduğunu unutmamalısınız. Özellikle koltuk gurubunda ciddi anlamda rahatlık oluşturulmuştur. Çok iyi tasarımlar ve mobilyalar ile birlikte klasik evlerden daha iyi bir ev oluşturabilirsiniz. Yaratıcılığınız ve düşünceleriniz kalmış bir durumdur.

yemek odası modelleri
Barcelona klasik yemek odası

Share this post

Post Comment