Bahçe Nasıl Dekore Edilir

Bahçe Nasıl Dekore Edilir

Pek çok kişi bahçeli evlerin daha güzel olduğunu düşünür ve hayatı boyunca bahçeli bir evde oturmak ister. Bir bahçeye sahipseniz onu çok modern bir şekilde dekore edebilir ve ferah içerisinde oturabilirsiniz.

Oldukça şanslı olduğunu söylemekte yarar var yüzlerce bahçe dekorasyonu modeli bulabilirsiniz ve hatta kendi bahçenizi kendiniz dekore bile edebilirsiniz. Bahçenizi dekore ederken kullanacağınız pek çok şey var. Bitkiler, mobilyalar ve diğer aksesuarlar bunlar tamamen size kalmış maddi imkânlar doğrultusunda ve zevklerle dekore edeceksiniz.

bahce-dekorasyon-1

bahce-dekorasyon-2

Bahçenizi nasıl kullanıyorsunuz ne kadar süreyle vakit geçiriyorsunuz bu oldukça önemli dekorasyon esnasında bunlar göz önünde bulundurulmalıdır. Ben bitkileri seviyorum toprakla haşır neşir olmalıyım ve zaman ayırabilirim diyorsanız bitkilerin yoğun olduğu bir bahçe size çok iyi gelecektir. Farklı şeylerden hoşlanıyorum mangal köşesi ya da kendime kocaman bir çardak yaptırarak stresimi orada atmalıyım da diyebilirsiniz.

Bahçe Aksesuarları

Bahçeye eşya almak ve aksesuarlar yerleştirmek için bir sürü fikir edinebilirsiniz. Bahçe feneri ve hamak benim favorim benim bahçem olsaydı bu iki aksesuar muhakkak olurdu.

Sevdiğiniz heykellerde bahçenize eşlik edebilir ve farklı hava verebilir. Süs havuzları ve çakıl taşlarda bahçenizi süsleyebilir. Ancak bahçenizi çok daha farklı ve canlı bir hale getirecek asıl kaynak sudur. Minik çeşmeler kesinlikle bahçenizde olmalı ancak bunu sadece görüntü olarak değil de bahçenizin huzuru içinde kullanmalısınız.

bahce-dekorasyon-3

Dinlenme Köşeniz Olsun

Yorgunsunuz ve bahçenizde o yorgunluğu atıp enerjinizi geri kazanmak istiyorsunuz. Dinlenme köşenizin dizaynı tamamen size kalmış sizin zevk ve istekleriniz doğrultusunda oluşturulmalı nasıl rahat ediyorsanız dinlenme köşeniz öyle tasarlanmalı.

Bazen ufak bir köşe ya da masa veya ayaklarınızı uzatıp dinlenebileceğiniz bir alan hangisi hoşunuza gidiyorsa onu tercih edin. Bahçenizde her anlamda rahat etmeli ve kusursuzluğu oluşturmaya bakın.

bahce-dekorasyon-4

bahce-dekorasyon-5

Share this post

Post Comment