Yeni Evleneceklere Mobilya Fikirleri

Yeni Evleneceklere Mobilya Fikirleri

Evlenecek çiftlerin düğün telaşında belki de en fazla zaman ayırmaları gereken alan ev eşyaları ve mobilyalarıdır. Mobilyalar bir evin her şeyidir, mobilya arasındaki uyum evin şıklığını arttırır ve çok daha güzel olmasını sağlar. Yeni evlenecek çiftlere ya da evlenmeyi düşünenlere altın öneriler bu yazımızda sizlerle olacak.

Hiç vakit kaybetmeden evlenecek çiftlere evlerini dekore ederken nasıl mobilyalar tercih edebilecekleri hakkında detaylar verelim. Mobilya uyumu olmalı eviniz mobilyalarla ve diğer eşyalarla iç içe olmamalı hem mobilyalarınızın şıklığı ortaya çıkmalı hem de eviniz sadelikten ödün vermemeli, unutmayın göz yoran ve her tarafı eşyalar ile çevrili bir ev karşıdan bakıldığında hiçte hoş gözükmeyecektir.

yatak-odasi

Mobilyalarda Kendi Renginizi Belirleyin

Herkesin beğendiği renkler vardır değil mi? Mobilyalarınızda da beğendiğiniz renkler üzerinde kombin yapın. Sıcak ve soğuk renkler arası çatışmalardan kaçınmayı da unutmayın. Öncelikle tercihiniz mobilyalar olsa da mobilya ve diğer ev eşyaları arasındaki uyumu da göz ardı etmeyin.

Kimimiz maviyi sever kimimiz kırmızıyı, ev eşyalarınız farklı olacaktır ama hepsi bir bütün içerisinde ve uyumlu olmalılar. Hepsi bir uyum içinde olursa kusursuz olacaktır bunu unutmayın. Sizlerde eşya tercihlerinizde mobilya zevkinizi ve eşya uyumunu atlamayın.

yemek-odasi

Yukarıda bahsettiğim örnekleri mobilyalarınızda uygularsanız sade bir eviniz bile olsa mobilya uyumu sayesinde şık bir görünüme kavuşacaktır. Mobilyalarda olmazsa olmaz nedir diye soracak olursanız, görsellik diyebilirim. Görsel olarak bize hoş gelen ve tatmin eden türde mobilyalar her zaman tercih edilir. Ayrıca konfor da hemen ikinci sırada yer alıyor.

Mobilyalar Rahat Olmalı

Yeni evinize mobilya alın ya da mobilyalarınızı yenileyin söylenen klasik bir söz vardır. Ömürlük alınıyor denir çoğu zaman ama araştırmalar pekte öyle demiyor. Mobilyalar çok uzun sürelerde değil artık eskimeden yeni modeller ile değiştiriliyor.

salon-takimi

O yüzden mobilyaların öncelikli olarak görselliği ve sonrada rahat konforlu olmaları gerekli, oturduğunuz zaman sizi rahat ettirecek hatta ayaklarınızı uzatıp TV keyfi yaşatmayacak bir koltuk takımı eminim kimse istemez.

O yüzden mobilyalarda konfor önemli, sizleri rahat ettirmesi ve göze hoş gelmesi mobilya seçiminizde ana 2 neden olmalı sonrasında ise kalite ve mobilyalar için ayırdığınız miktar önemli olacak.

banyo-dekorasyon

Share this post

Post Comment